Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies.

Jeżeli korzystasz z naszej strony internetowej, wyrażasz zgodę na wykorzystanie przez nas plików cookies w celach statystycznych.

X
602 556 701

ALFAWENT
ul. Elewatorska 1A
15-620 Białystok
tel. kom. 602 556 701
tel. kom. 668 228 027
tel./fax 85 662 65 57
biuro@alfawent.pl

 

KANAŁY I KSZTAŁTKI OKRĄGŁE

Kanały i kształtki okrągłe


Kanały i kształtki okrągłe produkowane są w zakresie średnic od 80 do 1600 mm z blachy ocynkowanej, kwasoodpornej i aluminiowej. Kolana, trójniki, redukcje, złączki i nakładki siodłowe produkowane są w dwóch systemach: bez uszczelki, oraz z podwójną uszczelką EPDM zapewniająca klasę szczelności „D” wg Eurovent, certyfikowaną przez SITAC.

 

AKCESORIA WENTYLACYJNE

Akcesoria wentylacyjne


Akcesoria wentylacyjne dostosowane są do montażu okrągłych lub prostokątnych kanałów wentylacyjnych. Zawiera on zarówno elementy łączone bezpośrednio przy kanale, obejmy, profile nośne, taśmy perforowane, wkręty, jak również tuleje, kotwy, pręty które montowane są do ścian stropów czy elementów nośnych konstrukcji stalowych.

 

PREFABRYKACJA KANAŁOWA

Prefabrykacja kanałowa


Prefabrykacja kanałowa jest zestawem elementów do budowy prostokątnych kanałów wentylacyjnych takich jak profile, narożniki czy wzmocnienia. Dodatkowo zawiera części do elementów okrągłych, takie jak mechanizmy przepustnic, kołnierze stalowe do elementów dachowych czy masy uszczelniające i cynk w spray’u.

 
 

GALANTERIA WENTYLACYJNA

Galanteria wentylacyjna


Galanteria wentylacyjna składa się z kratek na kanały okrągłe i prostokątne, nawiewników sufitowych i dysz dalekiego zasięgu, oraz zaworów wentylacyjnych. Dodatkowym wyposażeniem są puszki rozprężne, oraz przyłącza do oferowanych elementów. Oferta zawiera też szereg czerpni i wyrzutni zewnętrznych wykonanych z aluminium lub blachy chromoniklowej.
 

PRZEWODY ELASTYCZNE

Przewody elastyczne


Przewody elastyczne oferowane są w wykonaniu z blachy aluminiowej lub kwasoodpornej w zakresie średnic od 80 do 800 mm. W zależności od typu posiadają wytrzymałość temperaturową do 250oC, izolację termiczną o grubości 25 lub 50 mm, oraz wewnętrzną perforację działającą jako tłumik akustyczny. Większość z przewodów jest dostępna w odcinkach 10 metrowych ściskanych w opakowanie kartonowe.

 

ELEMENTY REWIZYJNE

Elementy rewizyjne


Elementy rewizyjne zawierają kolana, trójniki, dekle rewizyjne, oraz pełen asortyment klap rewizyjnych. Klapy oferowane są w wykonaniu z blachy ocynkowanej, aluminiowej i kwasoodpornej dla rur od 80 do 1600 mm, oraz kanałów prostokątnych, gdzie maksymalny wymiar klapy wynosi 700x500 mm.
 
 

TŁUMIKI

Tłumiki


Tłumiki oferowane są w systemie okrągłym i prostokątnym z zastosowaniem izolacji szklanej lub kamiennej. Dostępne są w zakresie średnic od 100 do 1250 mm, oraz wymiarach od 200x200 do 2000x2000mm. W przypadku tłumików okrągłych możliwe jest ich wyposażenie w dodatkowo tłumiącą kulisę, lub wykonanie ich w formie kolan tłumiących.

 

PRZEPUSTNICE WENTYLACYJNE

Przepustnice wentylacyjne


Przepustnice wentylacyjne oferowane są w systemie okrągłym i prostokątnym, jako przepustnice szczelne, regulacyjne i zwrotne. Typem zamknięcia może być jedna płaszczyzna, wielopłaszczyznowe lamele oraz mechanizm soczewkowy. Każda z przepustnic może mieć mechanizm ręczny umożliwiający zastosowanie izolacji, lub możliwość podłączenia pod siłownik.


 

ELEMENTY USZCZELNIAJĄCE I IZOLACYJNE

Elementy uszczelnijące i izolacyjne


Elementy uszczelniające i izolacyjne obejmują asortyment taśm uszczelniających: aluminiowych, naprawczych i metalizowanych; izolację kamienną lub szklaną do kanałów pełniącą zarówno ochronę akustyczna jak i termiczną. Do mocowania izolacji proponowane są gwoździe: samoprzylepne, do zgrzewania, oraz do zgrzewania przez izolację.
 
 

ELEMENTY DACHOWE

>Elementy dachowe

Elementy dachowe oferowane są w systemie okrągłym i prostokątnym, w wykonaniu z blachy ocynkowanej lub kwasoodpornej. W skład wchodzą podstawy dachowe, cokoły, czerpnie i wyrzutnie w zakresie średnic od 100 do 800 mm, oraz wymiarach od 200x200 do 2500x2500 mm. Elementy łaczą się ze sobą za pomocą kołnierze. FLS i mogą być dostosowane do kąta nachylenia dachu.
 

URZĄDZENIA I ELEMENTY POMOCNICZE 

>Urządzenia i elementy pomocnicze

Urządzenia i elementy pomocnicze są to filtry kanałowe okrągłe, prostokątne kieszeniowe i kasetonowe o średnicach od 100 do 500 mm, oraz wymiarach od 200x200 do 1400x1400mm. Uzupełnieniem są urządzenia wentylacyjne takie jak siłowniki do przepustnic regulacyjnych czy klap oddymiających oraz promieniowe wentylatory kanałowe o średnicy od 100 do 315 mm.

 
 

KANAŁY I KSZTAŁTKI PROSTOKĄTNE

>Kanały i kształtki prostokątne


Kanały i kształtki prostokątne produkowane są z blachy ocynkowanej, kwasoodpornej i aluminiowej o grubości od 0,5 do 1,1 mm, oraz wymiarach od 200x200 do 2500x2500 mm. Dostępne są również w wersji izolowanej wewnątrz lub na zewnątrz z dowolnym płaszczem osłonowym, oraz z zastosowaniem dowolnych ramek PQ20, PQ30 lub PQ40.
 

 

 

 

Strona powstała w oparciu o ofertę firmy ALNOR Polska.